VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Klokan na Salmovce

Dne 22. března 2024 se 85 žáků naší školy zúčastnilo mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.

V kategorii Cvrček soutěžilo 45 žáků ze 2. a 3. ročníků, v kategorii Klokánek se zúčastnilo 40 žáků ze 4. a 5. ročníků ZŠ. Po hodinovém matematickém klání a vyhodnocení výsledků bylo jasno.

V kategorii Cvrček se na 1. místě umístily Kristýna Bocková a Hana Němcová z 3. B, 2. místo obsadil Matěj Kramář z téže třídy a na 3. místě skončil Lukáš Neumann z 3. A.

V kategorii Klokánek se na 1. místě umístil Petr Polák ze 4. B, na 2. místě byl Tibor Sedlák z téže třídy a o 3. místo se dělí hned tři účastníci – Jakub Jaroš ze 4. B, Adéla Vacková z 5. A a Petr Štěpánek z 5. B.

Všichni účastníci obdrželi diplom za účast v soutěži, vítězní žáci pak poděkování za vzornou reprezentaci školy, diplomy a drobné dárky.

Všem, kteří se na organizaci této tradiční akce podíleli, děkujeme.

Soňa Beránková, Irena Čepová