VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

1. místo v Dějepisné olympiádě

Tématem Dějepisné olympiády v tomto školním roce byl: "Každodenní život a kořeny českých zemí" aneb "Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa."

Našeho školního kola se zúčastnilo téměř dvacet žáků z osmých a devátých tříd a do okresního kola postoupila
žákyně 9. A třídy Alena Nesrovnalová.

V úterý 16. 1. proběhlo na ZŠ Sušilova Boskovicích okresní kolo této olympiády. Účastníci včetně Aleny se v něm setkali s badatelskými otázkami, s dávno nepoužívanými historickými výrazy, s mapkami archeologického výzkumu nebo s obrázky a s texty ze středověkých kronik. Žáci museli ovládat politické dějiny raného a vrcholného středověku na našem území, aby se mohli lépe orientovat v dobových souvislostech. Otázky okresního kola brousily hlouběji do života poddaných, šlechty, církve či měšťanů. Všímaly si kulturních rozdílností v různých obdobích českých dějin, významu a vlivu církve na středověkého člověka, vesnické kolonizace nebo např. vzhledu měst a vyvíjejících se platidel.

Alena předvedla nejen výborné znalosti, ale i kritické myšlení a logické uvažování a obsadila v okrese 1. místo!

Postupuje do krajského kola a já ji za celou školu gratuluji!

Radka Ungermanová