VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Body-art

Ve 2. polovině 20. století vznikl výtvarný směr, kterému se říká body-art neboli tělové umění. Tělo se používalo k otiskům, jako sochařský materiál nebo se na něj malovalo. Výtvarníky též zajímal prožitek těla, které bylo vystavováno různým emocím, často negativním - třeba bolesti nebo strachu. Umělci zinscenovali malá představení pro diváky, ve kterých zkoumali, co jejich tělo vydrží.

V poslední hodině výtvarné výchovy jsme mohli díky Davidovi Šebelovi a jeho dronu použít naše těla také jako výtvarný materiál a sestavit z nich jednoduché živé obrazy.

Děkuji Davidovi za dron, Kubovi Strýčkovi za pomoc se sestavováním obrazů a jejich spolužákům za trpělivost, se kterou vyplňovali naše náročné požadavky.

Radka Ungermanová