VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Slavnostní zakončení školní docházky žáků devátých tříd

Stalo se již tradicí, že žáci devátých tříd končí školní rok jinak, než ostatní žáci. Slavnostní zakončení školní docházky je moment, který patří mezi stěžejní body života, které si člověk pamatuje dlouho. Tento zlomový okamžik, kdy se formálně uzavírá kapitola dětství a otvírá se kapitola dospělosti, proběhnul 27.6. 2024.

Absolventi devátých tříd se sešli o něco dříve, aby se důkladně připravili na tuto událost. Netrvalo to dlouho a tak jak se zvyšovala teplota v místnosti, tak přibývalo hostů - rodičů, prarodičů, sourozenců, kamarádů,... V 15.30 hodin bylo vše odstartováno. Nejdříve se za uplynulým časem ohlíželi učitelé zastoupení vedením školy. Potom ke slavnostní náladě přispěli žáci skvělým pásmem básní a živé muziky.

Nastal nejdůležitější okamžik, na který mnozí čekali možná i několik měsíců - vydávání vysvědčení. Po tomto aktu zavzpomínali na svoje školní léta žáci.

Celý podvečer byl zakončen neformálními rozhovory žáků s učiteli, rodiči, ...

Výtečnou atmosféru slavnostního podvečera podtrhlo drobné pohoštění připravené žáky osmých tříd.

Nezbývá než popřát všem deváťákům úspěšný start do dalšího života.

Proslov žáků