VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Třída 8. B na Rychtě v Krásensku

Mimoškolní pobyty, zvláště u vyšších ročníků, jsou oblíbenou součástí výuky. Po loňském lyžařském výcviku jsme se vydali na školu v přírodě do Krásenska na Rychtu, což je historická budova bývalého panského dvora. Výukový environmentální program, Planeta Země – LIMITED EDITION, pro nás připravila Lipka.

Společně jsme vyráželi MHD z autobusového nádraží. Po příjezdu na Rychtu se nás ujal hlavní koordinátor pobytu Petr. Provedl nás budovou a ukázal nám pokoje, kde jsme se ubytovali. Po úvodním seznámení nám všichni lektoři nabídli tykání, což žáci vřele uvítali. A mohla začít výuka, tedy zábava.

První den jsme se seznámili s místními mazlíčky, konkrétně s gekončíky, chameleony a krajtou, zahráli si kooperační hry, pověděli si o Velikonočním ostrově a venku hráli hru, Kdo přežije, kdy jsme se ve skupinách snažili přežít na ostrově a vypořádat se s různými nepřízněmi osudu. Ostatně skupinová práce nás provázela celým pobytem. Další dny jsme luštili šifry, seznamovali se s globálními problémy naší planety, konkrétně s klimatickou změnou, bádali při exkurzi do Rudice, jaká je kvalita vody na různých stanovištích a proč, vytvářeli v rámci zero waste přístupu vlastní výrobky a nakonec vypracovali vlastní projekt, jak bychom mohli vylepšit naši školu. Nejvíce projektů se týkalo venkovní učebny.

Volné chvíle jsme trávili společnou zábavou, hráli hry, sledovali film, prošli stezku odvahy kolem hřbitova, tancovali, zpívali…

Děkujeme všem pracovníkům Lipky za pestrou zábavu, výbornou stravu a přátelský přístup!

Žáci 8. B, třídní učitelka Renata Vahalová a asistentka Veronika Hladíková