VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Třída 6. B na výletě v Boskovicích

Výlet třídy 6. B byl výletem „na přání“. Šesťáci sepsali, kam by se rádi podívali a co by chtěli zažít. Seznam to byl docela pestrý, a tak bylo z čeho vybírat.

Nakonec „padl los“ na Boskovice. Zde jsme navštívili Knihařství a písařství rodiny Oujeských. Prohlédli jsme si dílnu, která se nachází ve staré zrekonstruované sýpce, dozvěděli jsme se spoustu informací o starém knihařském řemesle a ledacos jsme si mohli i vyzkoušet. Takže jsme odcházeli každý se čtyřmi výrobky. Našim druhým cílem byla Laser Game Aréna. Pohybovat se ve tmě v těžké vestě a s laserovou zbraní nebylo vůbec snadné. Ale zážitek to byl úžasný. Nechyběl samozřejmě rozchod na boskovickém náměstí a „bojový úkol“, kdy děti měly samy najít cestu do letního kina. Putování Pilským údolím do Skalice na vlak náš výlet zakončilo.

Jsem ráda, že se vše vydařilo, že se program líbil a že jsme si všichni užili společně strávený den.

Vlasta Plchová

A ještě příspěvky šesťáků:

Jakub Strýček

Dne 4. 6. jsme jeli se třídou do Boskovic. Cesta tam se mi moc líbila. Knihařství a písařství bylo ze začátku trochu nudný, ale pak to bylo úžasný. Cesta na náměstí vedla malými uličkami. Při rozchodu jsem si koupil zmrzlinu a dal si svačinu. Laser game se mi moc líbila a strašně jsem si to užil. Jediný, co se mi trochu nelíbilo, byla túra, ale jinak bylo vše úžasné.

Anežka Kozlowská

Výlet v Boskovicích se mi moc líbil. Navštívili jsme knihařství a písařství Oujeských, kde jsme se dozvěděli, jak se knihy vlastně vyrábí. Dokonce jsme si mohli vyrobit malinkou knížečku, která se dala pověsit na krk nebo sešit. Potom jsme měli rozchod na náměstí a dali jsme si oběd. Jako dezert jsem si koupila karamelovou zmrzlinu. Po dobrém obědě jsme si šli zabojovat do laser game arény. Ne že by mě to úplně nadchlo, ale ostatní si to očividně užili (byla jsem totiž vždycky první zastřelena ). A na závěr jsme se mohli těšit na 6 km dlouhou túru. Ale nejprve nám paní učitelka dala úkol - dojít k letnímu kinu, ale bez ní. My (já a Ema) jsme tam dorazily jako první. Z kina jsme šli slíbenou cestou Pilským údolím a během ní jsme hráli různé hry. Tento den jsem nachodila 20 411 kroků - což je pro mě rekordní.

David Šebela

Byli jsme v Boskovicích a bylo to super. Cesta vlakem byla sice nuda, ale v knihařství to bylo dobrý. Udělali jsme si malé knížky a sešit. Potom na náměstí jsme měli rozchod a koupil jsem si zmrzlinu s pitím. A během chvilky jsme šli na laser game a bylo to nejlepší z celého výletu. V první hře jsem byl druhý z našeho týmu a druhou hru jsem dokonce vyhrál. A pak jsme šli 6 km do Skalice na vlak.