VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Vánoce ve třídě 6. B

V pátek ráno, v poslední prosincový školní den, jsem vstal a nemohl se dočkat školy. Tak moc jsem se tam ještě netěšil. Čekal nás vánoční den se třídou.

Den začal sportováním. V tělocvičně si zahrály třídy 6. A a 6. B vybíjenou proti sobě. V jedné tělocvičně probíhala soutěž pod vedením pana učitele Jaroslava Krejčíře, ve druhé hrály holky a rozhodčím jim byla paní učitelka Soňa Havlenová. Byl jsem moc šťastný, když jsme my, kluci z 6. B, vyhráli.

Potom jsme se přesunuli do naší třídy a čekali, až zazvoní. Paní učitelka třídní nám řekla, jak bude den probíhat. Nejdřív jsme se nasvačili, po sportování nám totiž všem vyhládlo. Pak jsme ochutnávali cukroví od paní učitelky a od spolužáků. K tomu jsme si dali výborný vánoční čaj. Ve třídě to zavonělo vanilkou, skořicí a sušeným pomerančem.

Pak následovalo rozdávání dárků. Pod vánočním stromečkem ve třídě se nám objevila docela veliká hromada dárků. Chodili jsme ke stromku postupně a obdarovávali jsme svoje kamarády. Nemohl jsem se dočkat, až dám Tomovi dárek, který jsem si pro něj donesl. A zároveň jsem byl zvědavý, co dostanu já od něj. Tomovi se dárek líbil a mně taky. Bylo fajn pozorovat spolužáky, jak jsou potěšeni a překvapeni. Pak nám daly dárky i paní učitelka a paní asistentka, z nich jsem měl taky velkou radost.

Zbyl i čas na hraní stolních her, které jsme si přinesli z domu. Paní učitelka s paní asistentkou hrály s námi.

A potom už nás čekal jen oběd a rozešli jsme se domů na vánoční prázdniny. Byl to můj nejlepší den ve škole.

Adam Štrof, 6. B (upravila Vlasta Plchová)