VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Pátek 13. října za mamuty

Ani letos jsme se šesťáky nevynechali tradiční výlet do Anthroposu v Brně, muzea starší doby kamenné. Před exkurzí jsme se v hodinách dějepisu učili o tomto období dějin a kapitolu jsme uzavřeli komiksovým příběhem o nálezech z Věstonic, o soškách a šamance, která měla významné postavení ve společnosti pravěkých lovců.

V muzeu jsme obdivovali nejen obrovského mamuta, ale hledali jsme informace o existenci pravěké šamanky. Prohlédli jsme si skutečnou tvář této ženy a její hrob. Dozvěděli jsme se, že šamany se stávali často nemocní - tělesně postižení lidé, kteří se nemohli účastnit některých běžných činností kmene – lovu atd.

V Antroposu jsou k vidění také tzv. diorámata, tedy nainstalované scény ze života našich předchůdců, dále první obydlí, pravěké nástroje, kopie uměleckých výtvorů a kostry pravěkých zvířat.

Po návštěvě muzea jsme využili letošního výjimečně teplého počasí a v parku si trochu zasoutěžili.

Na fotografiích si můžete prohlédnout rovněž některé z prací šesťáků, vytvořené ve výtvarné výchově, inspirované jeskynními malbami z pravěku.