VideoPrůvodce Salmovkou

Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Den pro mou třídu

Šestá třída – to je panečku změna! Přechod na 2. stupeň není vůbec jednoduchý. Své už o tom vědí i naši šesťáci. A abychom jim pomohli se se změnami lépe sžít, bylo potřeba se nejprve lépe poznat. Den pro mou třídu tak měl být dnem, jehož cílem bylo seznámit se navzájem – žáci tříd 6. A a 6. B a jejich nové třídní učitelky.

Den pro mou třídu byl dnem plným aktivit a zábavy. Učení jsme pro tento den nechali stranou. Čekal nás program, při kterém jsme se seznamovali, testovali vzájemnou důvěru, užili si spoustu legrace a našli slabiny, na kterých je třeba zapracovat. Na část dne se k nám přidala i paní školní psycholožka Zuzana Hédlová, která pro děti připravila moc pěknou náplň na jeden ze tří bloků. V jedné části dopoledne trávili žáci čas se svou novou třídní učitelkou ve třídě, v jedné se školní psycholožkou na dvoře a školní zahradě a v závěrečné fázi našeho společného dne jsme se sešly obě třídy na přehradě. Krásné počasí vybízelo ke hrám ve vodě i v písku, a kdo už si chtěl jenom povídat a odpočívat, využil stínu vzrostlých stromů.

Žákům přejeme do následujících let úspěchy nejen školní, ale i skvělou partu spolužáků, se kterými potáhnou za jeden provaz až do devátého ročníku.

Paní učitelky Michaela Hlaváčová (TU 6. A) a Vlasta Plchová (TU 6. B)