VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Vynálezy a roboti

V listopadu jsme měli v hodinách čtení vymyslet vynález, který by byl užitečný a v budoucnu by mohl být opravdový.

• Vymysleli jsme Jolant křídla. Je to speciální zdravotnický pomocník ovládaný robotem. Patří k tomu i člun, který ovládá malinký robůtek. Speciální triko a kalhoty podávají první pomoc.

• Ve trojici se nám pracovalo hodně dobře. Vymysleli jsme samovysouvací skříň.

• Náš robot je ke sbírání odpadků. Bavilo mě to vymýšlet. Myslím si, že kdyby se vynalezl skutečně, byl by užitečný. Na pohled vypadá jako brouk. Pomáhá přírodě a neznečišťuje okolí.

• Mě to moc bavilo. Mám ráda, když někdo něco vynalezne a pomůže mnoha lidem zlepšit si život. A proto jsme vynalezli Rukoskříň.

• Aktivita s vynálezy mě bavila a chtěl bych jich víc. My jsme vymysleli ve dvojici dobrou ochranu pro město.

• Bylo to super. Líbilo se mi, jak jsme pracovali ve dvojicích. Bavilo mě i vyprávění u tabule pro spolužáky.

• Fotili jsme se, abyste viděli, co chceme, aby existovalo v budoucnosti.