VideoPrůvodce Salmovkou

Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Čtvrté třídy zahájily školní rok aktivním pohybem na čerstvém vzduchu, když v úterý 5. 9. a ve středu 6. 9. vyrazily na dopravní hřiště, aby zdokonalily své dovednosti a rozšířily své znalosti.

V úvodních dvou hodinách byli žáci poučeni o správném pohybu cyklistů v dopravním provozu. Mimo křižovatek si osvěžili také objíždění překážky na silnici, předjíždění, pohyb pěších skupin i jednotlivců při krajnici a mnoho dalšího.

Následně využili teoretické znalosti, když se rozjeli po dopravním hřišti na kolech a koloběžkách. Sluníčko svítilo, takže se žáci zapotili nejen díky přemýšlení o tom, kdy křižovatkou projet smí a kdy ne.

Celý výcvik se obešel bez jediného karambolu a žáci odcházeli usměvaví, spokojení a s větší jistotou, že se na žádné silnici neztratí.