VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Třeťáci poznávají Blansko II

Další cesta za poznáním Blanska vedla do muzea a do zámku. Vyprávění paní průvodkyně bylo zajímavé. Děti si vše pozorně a se zájmem prohlédly a odnesly si nové poznatky. Jaké?

Tak třeba po kom se jmenuje blanenské Wanklovo náměstí nebo ulice Absolonova. Padlo i jméno Salm, ale to už všichni věděli. Chodíme přece na Salmovku. Zážitky z muzea i zámku jsme si sdělovali ještě ve škole. Snažíme se zapamatovat si důležité informace, ale abychom je určitě nezapomněli, je dobré si je napsat.

A tak vzniká i písemná část našeho několikadílného projektu: Poznáváme svoje město