VideoPrůvodce Salmovkou

Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Žáci 1. C se rádi učí ve třídě i venku

Žáci 1. C se učí rádi nejenom ve třídě, ale když je pěkné počasí, tak i venku. V hodině tělocviku jsme se sami dokázali poskládat od největšího žáka po nejmenšího a za odměnu jsme si zahráli hru na žabky a čápa. Ve třídě jsme pak prováděli uvolňovací cviky s žabí tematikou, barevně jsme vymalovali mandalu žáby a naučili se písničku Žabička zelená. V rámci prvouky, kdy jsme poznávali okolí naší školy a určovali jsme dopravní značky, tak jsme potkali kudlanku nábožnou, které jsme pomohli dostat se do trávy. Velkou legraci jsme zažili při ztvárnění písmen A, Á a M do písku ze svých těl. Bavilo nás poskládat sami sebe podle čísel do správného pořadí a počtu. Ve dvojicích jsme pak venku sbírali různé přírodniny a dávali je do správného počtu k tečkám a číslicím. V rámci pracovních činností jsme také postavili krásné domečky pro liščata.

Žáci 1. C a p. uč. Lucie Kohoutková