VideoPrůvodce Salmovkou

Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Pohádkový den u skřítků

Poslední zářijový pátek jsme strávili v říši pohádek. Každý skřítek si s sebou v tento den přinesl svého pohádkového maskota, takže se u nás potkali pejskové, kočičky, prasátko Peppa, draci, koník a Locika s mnoha dalšími postavami. Dokonce nás navštívila i samotná Hermiona Grangerová se svou bílou sovičkou.

Učili jsme se vybarvovat, stříhat a skládat pohádkovou osnovu podle obrázků, vyprávět jednoduchý děj, rozlišovat dobro a zlo. Zahráli jsme si pohádku Budka v poli a zazpívali společně melodie z Červené Karkulky Svěráka a Uhlíře. Jako poslušné děti jsme si poslechli pohádku O neposlušných kůzlátkách a po ní tiše relaxovali na koberci. V pohádce O řepě jsme spočítali, kdo všechno musel přispěchat na pomoc dědečkovi vytáhnout řepu, kolikátý byl kdo v zástupu a za kým (či před kým) stál.

A najednou jsme měli hlad jako vlci! O vlku a lišce jsme mimo jiné dlouze diskutovali, protože se v pohádkách objevovali nejčastěji… Ani jsme nepostřehli, že vyučování je u konce. To nám ten čas v 1. B rychle utíká. Je konec září, prvňáčkové už leccos umí a znají. Každopádně z nich jsou už docela ostřílení žáčci základní školy.

Irena Čepová a 1. B