VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Duben – ještě v 1. třídě pár měsíců budem!

První třídou zdárně jedeme už osmý měsíc. Jízdenky jsme dostali 4. září a po dobu „jízdy“ se vážně nenudíme. Na začátku jsme toho moc neuměli, ale jsme skřítkové učenliví a proto se za tu dobu u nás hodně změnilo.

Rosteme, sílíme, umíme se pěkně chovat a taky hezky vyjadřovat.

Už docela pěkně čteme a píšeme (tedy když se nám chce). Taky už umíme hodně písniček, básniček, rádi sportujeme, malujeme a vytváříme. Hrajeme si a bavíme se, přitom se vždycky něco zajímavého naučíme. Při krásné besedě s paní Zachovalovou a Magdalenkou Bláhovou jsme si to také užili. Poutavý velikonoční příběh s aktivitami nenechal nikoho v nečinnosti.

A protože jsme tvorové zvídaví a chytří, baví nás i matematika. Počítáme, měříme, poměřujeme sebe i paní učitelku. Pracujeme v týmech a pomáháme si. Jsme totiž jedna velká dobrá parta.

Tak hurá do práce, vždyť ve škole je to zábava a legrace!

Jsme na jedné lodi a snad zdárně doplujeme do přístavu.

Skřítkové z 1. B a paní učitelka Irena Čepová