VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Den zdraví

Den zdraví, Den zajímavostí nebo Den dětí – tak či tak 31. květen letošního roku byl na Salmovce téměř pro všechny dnem bez aktovky. Učili jsme se tak trochu jinak, hráli jsme si, sportovali, povídali si a dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí.

V 1. B začaly děti hned po ránu netradičními aktivitami s podtitulem „V zdravém těle zdravý duch“. S velkým nadšením se pustily do netradičních disciplín typu „Zajíc v pytli“, „Kličkovaná aneb Barevný slalom“, „Kuželkovaná na pingpongovém stole“, „Postav rychle pyramidu“ nebo „ Utíkej a sedni na zadek“. Zažili jsme spoustu legrace a přitom jsme se pěkně protáhli.

Krásnou odměnou nám poté byl plánovaný program Dravci na blanenské přehradě. V zážitkovém dopoledni jsme měli možnost vidět a poznat dravé ptáky, dozvědět se o nich mnoho nového a zažít pod širým nebem práci s dravci, což s patřičným profesionálním a velice vtipným komentářem byl skutečně úžasný, nevšední zážitek.

(To ale, vážení, není ani zdaleka všechno. Na tento krásný den, plný dojmů, zajímavostí a zážitků plynule se setměním naváže ještě jeden - noc ve škole. Ale to je už úplně jiná kapitola...)

Sledujte nás.

Holky a kluci z 1. B, bez sluchátka, bez psa Jonatána, s paní učitelkou Irenou Čepovou