VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Sportovní den v družině

Na konci září se všechna oddělení naší družiny sešla na školním hřišti. Čekalo nás odpoledne plné zábavy a soutěží.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit bylo házení balónků do koše. Další oblíbenou disciplínou byl běh s jablíčkem na lžíci mezi překážkami, aniž by jablíčko spadlo. Každá skupina se pak pomoci předávání klobouku přesunula co nejrychleji k vytyčenému cíli. Odpoledne jsme zakončili hodem vlastnoručně vyrobenými vlaštovkami a nechali je tak symbolicky odletět do teplých krajin. I když nám uprostřed her začalo pršet, dokončily děti poctivě všechny aktivity ve škole. Zaslouženě si tak nakonec získaly sladkou odměnu. První oddělení si následující družinový den ještě vydlabalo velkou ozdobnou dýni.