VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Policie na školním hřišti

Když se děti v družině dozvěděly, že na školním hřišti stojí policejní auto a čekají na ně dva policisté, trochu se lekly, co že se to děje. Pak se ale oblékly v rekordně rychlém čase, aby už byly venku a viděly vše na vlastní oči.

A skutečně - venku čekali pánové z Městské policie Blansko. Nečekali jen tak, připravili si povídání o bezpečném chování na ulici a vyzkoušeli děti ze znalosti záchranných telefonních čísel. Poté předvedli ukázku z práce policie třeba při odchytu a uspání nebezpečné zvěře, sledování SPZ automobilů či ochranné prvky při akcích v rizikových situacích. Děti si směly vše vyzkoušet a páni policisté jim ochotně pomohli.

A na závěr jako překvapení dostaly děti reflexní náramky či přívěsky, aby byly v provozu dobře viditelní. Městské policii Blansko patří náš opravdu velký dík za skvělou a zábavnou přednášku pro děti. Vážíme si toho, že si na nás bez váhání vyšetřili již po několikáté svůj čas.