VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Světový den kaše

V naší družině jsme se letos opět připojili k výzvě "Kaše plná naděje" mezinárodní charitativní organizace Mary´s Meals a oslavili s nimi Světový den kaše, který si připomínáme 10. října.

První den jsme si vzpomněli na pohádku Hrnečku vař a ukázali si pokus  se zázračně bublajícími hrnečky. Povídali jsme si o tom, jak mohou hrnečky kaše v afrických školách pomoci. Vyrobili jsme si kartonové  hrnečky, které děti mohly někomu darovat nebo zanechat na jakémkoli místě ve škole pro neznámého nálezce.

S papírovými hrnečky jsme si i zacvičili a učili se zpívat i hrát písničku o hrnečku. Druhý den jsme se podívali na video o jedné vesnické africké školačce a společně jsme si kaši uvařili i snědli. Děti měly možnost přispět na charitu svými sladkostmi. A to buď donesenými z domu nebo těmi, které získaly jako odměny za drobné úkoly v družině. Sladkosti využijeme během roku během různým speciálních družinových akcí jako odměny a za ušetřené náklady za jejich koupi naše družina darovala 200 hrnečků kaše nejchudším dětem na světě.

Zdroj: https://www.marysmeals.cz/den-kase

Kristýna Kalodová