VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Organizace města - Příspěvkové organizace zřízené městem Blanskem | blansko .cz   Současné město Blansko - Školní zařízení a organizace | blansko.cz

Move For Hope 2024

Letošní sportovní výzvy mezinárodní charitativní organizace Mary´s Meals jsme se účastnili ve složení: děti z pátého oddělení školní družiny, paní vychovatelka a paní uklízečka, která jezdí každý den do práce na kole.

Společně jsme celý měsíc sbírali kilometry běhu, kondiční chůze nebo jízdy na kole. Za každý kilometr běhu či chůze a za každé tři kilometry jízdy na kole jsme díky sponzorům charity zajistili jeden školní oběd pro děti - tentokrát v regionu Tigrai v Etiopii. V Etiopii se lidé aktuálně potýkají s ničivými důsledky občanské války, velkého sucha a nepředvídatelných srážek, což způsobilo rozsáhlou chudobu a hlad. Již před konfliktem nedokončilo 60% dětí základní vzdělání a přibližně dvě třetiny dívek ve věku základní školní docházky školu vůbec nenavštěvovalo. Jsme rádi, že se naše družina může podílet na podpoře vzdělávání "zapomenutých" dětí. Je skvělé, že jsme touto sportovní akcí zároveň mohli podpořit i svoje zdraví. Je neuvěřitelné, že pouhé tři koruny dokážou zajistit plnohodnotný školní oběd a možná i měnit osudy dětí.

V letošní výzvě Move For Hope jsme za celý květen společně nasbírali 764 km ujetých na kole a 545 km chůze či běhu. Celkem jsme tak díky sponzorům charity zajistili 800 školních obědů pro etiopské děti.

Kristýna Kalodová

Zdroj: https://www.marysmeals.cz/co-delame/kde-pomahame/etiopie