Organizace výuky od 12. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě rozhodnutí vlády dochází od pondělí 12. dubna 2021 k částečnému otevření základních škol pro žáky 1. stupně, přípravných tříd a mateřských škol.

Na 1. stupni se budou v prezenční výuce střídat žáci po týdnu v režimu

lichý týden (od 12. 4. do 16. 4.): třídy 1.B; 2.A; 4.AB; 5.A

sudý týden (od 19. 4. do 23. 4.): třídy 1.A; 2.B; 3.AB; 5.B

Přípravné třídy 0. A i 0. B nastupují obě dle platných nařízení pro předškolní vzdělávání bez rotace.

V malotřídní pobočce školy v Dolní Lhotě se dle platných nařízení od 12. 4. vrací k prezenční výuce všechny ročníky bez rotace.

Žáci, kteří odebírají obědy ve školní jídelně, jsou v době prezenční výuky ke stravování přihlášeni automaticky.

Testování žáků bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek) formou antigenních samotestů z okraje nosu vždy první vyučovací hodinu nebo po příchodu do ranní družiny.

Instruktážní video k antigenním testům Singclean, které jsou používané na školách v Blansku:

V případě zjištění pozitivního výsledku se postupuje podle níže uvedeného schématu:

Pro žáky platí nadále povinnost nošení ochrany úst a nosu ve formě chirurgické roušky i během výuky.

Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí. Tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost.

Třídy na 2. stupni pokračují v distanční výuce. Nově však připravujeme změny ve formě individuálních konzultací, o kterých Vás budeme informovat s dostatečným předstihem.

Podrobné informace k provozu škol a školských zařízení:

Bližší informace budeme zveřejňovat průběžně na webových stránkách a prostřednictvím školního informačního systému EduPage.

Děkujeme za pochopení a společně se budeme těšit na postupné zlepšování situace a obnovování běžného provozu škol.