Organizace výuky od 10. 5. 2021

Vážení rodiče, vážení žáci,

na základě rozhodnutí vlády dochází od pondělí 10. května 2021 k návratu žáků 2. stupně do základních škol formou rotační výuky.

Na 2. stupni se budou v prezenční výuce střídat žáci po týdnu v režimu

• lichý týden (od 10. 5. do 14. 5.): třídy 6.A, 6.B, 8.A
  • sudý týden (od 17. 5. do 21. 5.): třídy 7.A, 7.B, 9.A

Organizace výuky žáků 1. stupně pokračuje beze změn.

Žáci, kteří odebírají obědy ve školní jídelně, jsou v době prezenční výuky ke stravování přihlášeni automaticky.

Vydávání obědů pro žáky na distanční výuce nadále probíhá v čase od 13.10 do 13.25 h.

Testování žáků na 2. stupni bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek) formou antigenních samotestů z okraje nosu vždy první vyučovací hodinu.

Testování žáků na 1. stupni probíhá od 3. 5. 2021 pouze 1x týdně (pondělí).

Pro žáky platí nadále povinnost nošení ochrany úst a nosu ve formě chirurgické roušky i během výuky.

Žákovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí. Tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost.

Podrobné informace k provozu škol a školských zařízení

Provoz od 10. 5. 2021
Schéma postupu při zjištění pozitivního testu

Instruktážní video k antigenním testům Singclean používaným na školách:

Bližší informace zveřejňujeme průběžně na webových stránkách a prostřednictvím školního informačního systému EduPage.

Děkujeme za pochopení a společně se budeme těšit na postupné zlepšování situace a obnovování běžného provozu škol.