Informace pro rodiče žáků 5., 7. a 9. ročníků ke konání přijímacích zkoušek

Vážení rodiče, vážení žáci,

v souvislosti s blížícím se termínem přijímacího řízení na střední školy a víceletá gymnázia vydalo Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo školství pokyny, které se týkají povinnosti uchazeče doložit před prezenční přijímací zkouškou negativní výsledek antigenního testu nebo RT-PCR testu na přítomnost antigenu či viru SARS-CoV-2, který byl proveden v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky.

Škola, kterou žák navštěvuje, je povinna provést na jeho žádost preventivní test ve škole a vydat o výsledku testu doklad.

Termín testování žáků v naší škole je zajištěn a individuálně komunikován prostřednictvím systému EduPage.

Další informace k testování uchazečů k přijímacím zkouškám naleznete na:

Dle aktuální úpravy mimořádného opatření MZ jsou uchazeči o vzdělávání ve střední škole při přijímací zkoušce, bez ohledu na věk uchazeče, oprávněni nosit jako ochranný prostředek k zakrytí úst a nosu zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek (nemusí tedy mít při přijímací zkoušce respirátor FFP2).

Mgr. Iveta Pantůčková, kariérová poradkyně