Na návštěvě v Základní škole speciální v Blansku

Ve středu 22. března 2023 se pedagožky ze ZŠ Salmova vydaly na milou návštěvu.
Po domluvě s panem ředitelem ZŠ speciální Mgr. Martinem Koupým jsme strávili společně příjemný odpolední čas při prohlídce školy. K tomu nás přivedl nápad paní učitelky Mgr. Lady Přikrylové, která se každoročně podílí na organizaci Charitativní předvánoční výstavní a prodejní akce – Jarmarku. Finanční výtěžek z něho již tradičně věnujeme právě dětem ze Základní školy speciální na jejich potřeby pro vzdělávání, což těší nejenom nás, aktivní pedagogy, ale všechny děti podílející se na výrobě dekorací a dárků.

Zajímavé průvodní slovo pana ředitele i paní zástupkyně Mgr. Veroniky Šebelové nám pomohlo vytvořit si ucelený obrázek o tom, jak to v této krásně a účelně vybavené škole funguje. Řadu věcí jsme si mohly i samy vyzkoušet. Moc děkujeme za všechno nové, co jsme se díky této exkurzi dozvěděly, co nám otevřelo oči, uši i duši. Máme spoustu dojmů, obdivovaly jsme nejenom centrum Snoezelen, vkusné dekorace, moderní vybavení včetně pomůcek pro muzikoterapii, fyzioterapii a další aktivity, které dětem v této škole připravuje skvělý a obětavý kolektiv zaměstnanců.
Také my potřebujeme nové impulsy a podněty pro každodenní titěrnou práci se žáky v naší základní škole. Určitě je důležité občas nahlédnout i jinam, mimo vlastní působiště. Protože každá práce s dětmi a pro děti je krásná, užitečná, inspirující a díky sebevzdělávání může být vždy ještě o něco lepší. Vážíme si zajímavé, nelehké práce těchto svých kolegů a víme, že profese pedagoga vlastně není jenom o práci. V určité chvíli se stává posláním.

Irena Čepová