Školní závody ve skoku dalekém a vrhu koulí

Školní atletická sezona vrcholí. Před okresním kolem Poháru rozhlasu ještě "Salmováci" ladili formu ve školním kole, které bylo částečně i kvalifikací na okresní soutěž.

Ve čtvrtek 4. května se diváci dočkali kvalitních výkonů a dokonce i překonání letitého školního rekordu. Ve skoku dalekém dívek zvítězila v mladší kategorii Brázdová Anna výkonem 396 cm. Soutěž starších dívek opanovala Romana Mezerová, která skočila 414 cm.

Velmi dlouhý skok předvedl v kategorii mladších chlapců Dominik Labuť, který "doletěl" až na vzdálenost 493 cm. Mezi staršími chlapci zvítězil Jan Hrazdíra skokem dlouhým 536 cm. Hrazdírová Karolína vrhla kouli nejdál mezi dívkami, až na značku 7,91 m. Nejkvalitnější výkon celého odpoledne padl v koulařské soutěži chlapců. Dvacet sedm let nepřekonaný rekord Michala Musila, který měl hodnotu 12,12 m, pokořil Jaroslav Krejčíř výkonem 13,03 m.

Přejeme všem závodníkům, aby jim forma vydržela a opět dosáhli v Poháru rozhlasu na stupně vítězů.