Noc v muzeu

Tentokrát nepůjde o americkou fantasy komedii, nýbrž o akci pro děti, které navštěvují oddělení školní družiny při ZŠ Salmova paní vychovatelky Jany Procházkové. V sobotu 13. 5. 2023 totiž odvážně a s velkým očekáváním napochodovaly do blanenského zámku, aby zde strávily společně pozdní odpoledne, večer a dokonce i celou noc. Každý si přinesl karimatku, spacák a další nutné vybavení pro přenocování v muzeu.

Díky skvěle připravenému programu, o který se postarali zaměstnanci Muzea v Blansku, kterým tímto moc děkujeme, jsme měli možnost nahlédnout do stálých expozic, pohrát si v herně, řešit různé záhady, zahrát si zajímavé hry a při nich se také něco nového dozvědět. I když podlaha byla tvrdší, než dětské domácí postýlky, všichni byli z „přespávačky“ nadšení a domů si odnášeli krásné zážitky, včetně zdolané stezky odvahy a vlastnoruční výroby svíček pro maminky k jejich nedělnímu svátku.

Jana Procházková a Irena Čepová