Kraje ČR: Která zajímavá místa doporučují žáci 5. B navštívit?

Žáci 5. B si připravili velkoformátové referáty týkající se krajů České republiky. Při prezentaci jednotlivých krajů jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací a tipů na výlety. Položili jsme si také několik otázek, které vám mohou pomoci v rozhodování se, který kraj či místo navštívit.

1. Jaký kraj bych chtěl/a navštívit? Co bych tam chtěl/a vidět? Proč?

2. Které místo/a doporučuji k návštěvě?

MATYÁŠ

1. Prahu, protože je tam hodně památek, nejvíce bych chtěl vidět Orloj.
2. Doporučuji Telč, mají tam hezké památky, stavby a vynikající zmrzlinu.

TOM
1. Ústecký kraj. Chtěl bych navštívit kaňonovité údolí Porta Bohemica a horu Říp.
2. Super je pevnost Terezín v ústeckém kraji.

ANEŽKA
1. Moc bych chtěla opět navštívit středočeský kraj, protože mě zaujal velký rybník Amerika, vysoké skalní reliéfy Čertovy hlavy a hrad Karlštejn. V jihočeském kraji se mi líbí zámek Červená Lhota a stezka v oblacích na Dolní Moravě.
2. Doporučuji navštívit přírodní rezervaci SOOS s bahenními sopkami v karlovarském kraji.

ŠTĚPÁN V.
1. Chtěl bych prozkoumat Prahu, vidět katedrálu sv. Víta, korunovační klenoty. Mým přáním je projet se po Vltavě a navštívit hrad Vyšehrad. Chci slyšet, jak orloj odbíjí polední dvanáctou hodinu a vidět Národní divadlo zevnitř.
2. Doporučuji všem, ať jedou do Prahy navštívit Pražský hrad a vyjdou si 250 schodů na věž Pražského hradu. Ale stojí to za to, máte nádherný výhled na celou Prahu. Navštivte Národní muzeum a možná vás to chytí, tak jako mě.

LUCIE
1. Chtěla bych se podívat do olomouckého kraje, protože jsou tam hezké památky, nejvíce se mi líbí hrad Bouzov, kde se natáčela pohádka Kopretiny pro zámeckou paní.
2. Doporučila bych navštívit zámek Lednice s krásným parkem v Lednicko-Valtickém areálu.

ADAM P.
1. Olomoucký kraj. Je zde olomoucká zoo, olomoucký orloj s figurkami.
2. Doporučuji CHKO Jeseníky, protože můžete podniknout výlet na nejvyšší horu Jeseníků Praděd nebo se můžete projet na kole, protože je zde hodně cyklostezek.

JAKUB
1. Chtěl bych navštívit Karlovarský kraj, protože jsem ještě nebyl v žádných lázních. Chtěl bych se jít znovu podívat do arény Energie Karlovy Vary.
2. Doporučuji hrad Loket, mají tam fakt dobrou ledovou tříšť.

TIMEA
1. Liberecký kraj. Chtěla bych jít do zoo a podívat se na bílé tygry. Moc mě to zajímá.
2. Doporučuji jihočeský kraj, líbila se mi projížďka na kole kolem vodní nádrže Lipno.

ŠTĚPÁN D.
1. Chtěl bych navštívit Prahu, protože jsem tam byl jen jednou a už si to moc nepamatuji. Chtěl bych vidět pražský orloj, protože mě hodně zajímá, jak tam ti panáčci chodí.
2. Doporučuji svést se parníkem na brněnské přehradě.

DAVID V.
1. Karlovarský kraj. Sice už jsem v karlovarském kraji byl, ale moc se mi tam líbilo. Mají tam moc dobré oplatky a minerální prameny. Líbí se mi tam ta atmosféra. Chtěl bych vyzkoušet Františkovy lázně.
2. Doporučuji všem alespoň jednou ochutnat minerální vody a oplatky v Karlových Varech.

BEATA
1. Chtěla bych navštívit Prahu, protože jsem tam byla jen jednou. Nejvíce by mě zajímal Pražský hrad, Karlův most a Zlatá ulička.
2. Doporučuji propast Macochu, která je v punkevních jeskyních, je tam lanovka, jezdí tam vláček a jídlo v restauraci Skalní Mlýn je skvělé.

p. uč. Lucie Kohoutková