5.B oslavila Den stromů

Nápad slavit Den stromů vznikl v polovině 19. století ve Spojených státech, odkud se rozšířil i na další kontinenty. Roku 1951 doporučila Food and Agriculture Organisation Spojených národů všem svým členským státům slavit světový den stromů. V České republice připadá tento den na 20. října.

A jak probíhala naše oslava?

Plnili jsme různé úkoly, na kterých jsme spolupracovali ve skupinách. Naše skupiny se jmenovaly: Dubínci, Stromáci, Řízci, Frajerky, Stromečci.

Nejvíce nás bavila tvorba srdce z listů, a proto jsme si zkusili vytvořit srdce i ze sebe samých – podívejte se do fotogalerie, jak se nám to povedlo . Bavilo nás také vyrývání obrázků do země pomocí klacíků, hledání žaludů a kaštanů, hledání největšího listu, odhadování obvodu nejsilnějších stromů a jejich následné přeměření pomocí metru, poslouchali jsme zvuky, které v přírodě slyšíme, pojmenovali jsme stromy kolem nás.

V hodině čtení jsme si přečetli původ tohoto svátku, vyluštili jsme stromovou křížovku, dozvěděli jsme se, jakým stromem jsme podle keltského stromového kalendáře a na tento náš strom jsme vymysleli básničku.

p. uč. Lucie Kohoutková, p. asistentka Romana Ošlejšková a třída 5.B