Malí architekti: projektový den ve 4.B

10. 3. 2023

V pátek před jarními prázdninami se konal v naší třídě projektový den. Navštívil nás student VUT Lukáš Mikeš, který studuje na stavební fakultě. Spolu s ním jsme rozvíjeli naši prostorovou představivost a znalosti geometrie navržením pokoje z lineární perspektivy.

Nejprve jsme se s Lukášem seznámili a kladli mu různé dotazy nejen z oblasti geometrie. Poté jsme společně vytvářeli na papír formátu A3 dětský pokoj tak, aby zobrazení pokoje a věcí v něm bylo v prostoru. Zkusili jsme si v této perspektivě narýsovat např. dveře, postel, stůl, obraz, skříň či okno. Některé naše hotové projekty budou k nahlédnutí v prostorách školy.

Děkujeme Lukášovi za návštěvu a budeme se těšit na příště. Navrhování pokoje a rýsování nábytku v něm nás velmi bavilo a sami jsme se přesvědčili, že geometrie není „strašák“.   :-)