My jsme žáci 3. B…

Nebereme na sebe podobu zajíce, žirafy ani krabice, nýbrž jsme kolektiv s trefným názvem Indiáni. Brzy už to budou tři roky, co jsme se stali součástí školní třídy. Za tu dobu jsme se však místo lovu a pobytu pod širákem naučili číst, psát, počítat a zdokonalovat se ve všem, co nám škola nabízí. Kromě toho, že jsme pěkně vyrostli, se ze všech sil snažíme, abychom byli nejenom dobrý tým, ale hlavně dobří lidé.

Pomáháme si, spolupracujeme a těšíme se z každého dne, který nám přinese vždy něco nového. Ať už je to písnička, hra, tvoření, cvičení, opáčko, diktát nebo nějaká „legrace“, která nám dovolí si školu užívat.

Při přechodu ze zimy do jara jsme oblékli třídu do nových šatů. Na okenním parapetu pozorujeme, jak klíčí semínka, vystřihujeme a vytváříme podle vlastních návrhů masky, milujeme malování, kreslení, konstruování a dokonce i rádi zpíváme či recitujeme. To jsme si mohli vyzkoušet v pěvecké a recitační soutěži, kde mnozí z nás získali pěkné ceny. Máme za sebou obrovský kus práce, někdy se nám daří lépe, někdy hůře, ale vždycky si ze školy odnášíme něco nového, zajímavého, poučného, mnohdy i zábavného. Novou energii a poznatky jsme načerpali z představení anglického divadla, zúčastnili jsme se soutěže Matematický klokan, v hodinách tělesné výchovy utužujeme svoje tělo i ducha, a nejenom ve volných chvílích se snažíme být vzájemně jeden druhému oporou. Učíme se novým věcem, pořádku a zodpovědnosti co to jde, ale stále máme ještě co zlepšovat.

Naše indiánské tažení směřuje co nejvíce k přírodě, se kterou se sžíváme za každého počasí, avšak nejraději máme slunce na obloze, zpěv ptáků a modré nebe. Těšíme se na nadcházející svátky jara - vám všem přejeme krásné, pohodové a sluníčkové Velikonoce.

Indiáni z 3. B, Irena Čepová a Tereza Tronečková