Halloween ve 3. B

V naší třídě bylo poslední říjnové pondělí vskutku stylové. Původně keltský lidový svátek, který se slaví den před křesťanským svátkem Všech svatých, se zachoval především v anglosaských zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku a Austrálii. Název vznikl zkrácením anglického „All Hallows' Eve“, tedy „Předvečer Všech svatých“.

Naše vyučování inspirované Halloweenem dostalo úplně novou podobu. Domluvili jsme se, že do školy přijdeme v kostýmech a uděláme malou oslavu našemu novému spolužákovi, který v tento den slavil své narozeniny.

A jak se nám ve škole pracovalo? V hodině matematiky jsme řešili kvízovou záhadu s dýněmi, kočkami, netopýry a klobouky, v českém jazyce jsme zase doplňovali písmenka do tajuplného textu s názvem Halloween. Provázeni tajemnou hudbou a písní Bubáci a brouci jsme si vyrobili pavouky a brouky s chlupatýma nohama. Oslavenec dostal dárky od svých kamarádů a obdaroval všechny, kteří své přání formulovali v jazyce anglickém. Při hře Klobouk jsme losovali čísla otázek z Prvouky a přitom jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o Blansku a okolí, o památkách, dopravě a infrastruktuře v našem městě. Také jsme si pověděli, co může udělat každý z nás pro město, školu i náš domov krásnější, čistější a příjemnější. Se školní psycholožkou jsme se věnovali tomu, co děti trápí, co se jim líbí nebo nelíbí, a jak se budeme k sobě chovat, abychom byli všichni šťastnější a spokojenější.

Byl to takový příjemný a náramně inspirativní den, kterým jsme se rozloučili s měsícem říjnem. A hurá do listopadových dnů, zaplněných novými zážitky a vědomostmi!

Děti ze třídy 3. B, Irena Čepová a Tereza Tronečková