O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
TOPlist
 
eduroam
 
SmartClass+
 
GDPR
 
Webmail
EduPage
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Mokré vysvědčení

Ještě není ani pololetí a žáci 3. A i 3. B z blanenské ZŠ Salmova už dostali vysvědčení. Není to ale jen tak nějaké vysvědčení! Je mokré a místo známek děti dostaly delfínka, kapříka nebo želvičku. Tak jako oni už totiž umějí plavat.

Některé z nich to naučili a jiným pomohli zdokonalit jejich plavecký styl. Ptáte se, kdo? No přece plavčíci a plavčice z Plavecké školy v Boskovicích. V Boskovicích je skvělý krytý bazén a je tam i perfektní lektorský tým plavčíků.

Tito ochotní, sympatičtí a vstřícní mladí lidé se nám věnovali s maximálním úsilím, hravými metodami a profesionálním přístupem. Termín nám upravili dle možností k oboustranné spokojenosti. Pravdou je, že boskovické lázně jsou moderní, prostorné, čisté, vybavené velkým bazénem i vodními prvky, včetně divoké řeky, whirpoolu, bazénků pro neplavce a tobogánu. To byla panečku jízda! Kdo se nebál, mohl vyzkoušet.

Od října tak mohli naši třeťáci absolvovat 20 lekcí plavání v tamních lázních, aby začátkem prosince zakončili svoje úsilí krásným vánočně laděným programem. Děti přivítal sám Mikuláš, kterému asistovali čerti a andělé. Bazén osvětlilo světlo svíček a výzdoba připomínala Vánoce. Prskavky a svíčky sice k vodě moc neladí, ale k vánoční hodině se hodily úplně nejvíc. Jak krásně jsme je povozili po vodě! To se nám tam plavalo, skákalo a padalo do vody, potápělo, jezdilo na tobogánu! Naučili jsme se plavat nejedním plaveckým stylem, vyřádili jsme se s plastovými podložkami, žížalami, tvarovanými deskami a jinými pomůckami. Také jsme si zazávodili a získali cenné srovnání. Mnoho dětí překonalo strach z vody či ostych a všichni si to náramně užili (včetně p. učitelek, které také nakonec naskákaly do vody). Dokonce to vypadalo, že vůbec nikomu nevadilo brzké ranní vstávání. Díky milému personálu a zázemí lázní jsme tam skutečně jezdili moc rádi. A díky profesionalitě, šikovnosti i ochotě řidičů autobusové dopravy Jiřího Šustka jsme byli vždycky bezpečně a rychle dovezeni do Boskovic a zpět tak, abychom stihli ještě nějakou tu Matematiko-češtinu, či jinou zábavnou hodinu.

Děkujeme všem, kdo nám umožnili tak báječnou zkušenost, protože umět plavat a nebát se vody je opravdu docela zásadním předpokladem pro život.

Za všechny žáky 3. A, 3. B a vzorný pedagogický dozor

Irena Čepová

Fotogalerie