Sláva nazdar výletu

…zmokli jsme a už jsme tu! Zpívali si v jednu deštivou středu třeťáci ze Salmovky, když seděli v autobuse na zpáteční cestě ze školního výletu. Cílem bylo brněnské Lama Centrum Hády, kde na ně čekal krásný, zábavný a pestrý program, při kterém se také leccos přiučili a dozvěděli se spoustu nového.

I přes nepřízeň počasí byla Cesta za pokladem Inků naplněna po okraj. Déšť a voda nám nevadily, naopak kaluže lákaly ke hrám, které maminky jistě rozpoznaly doma podle stavu oblečení svých ratolestí. O to víc jsme si to užili. Ode dneška známe například lamu Lauru, která je královnou „lamí rodinky“, ovečky i s jejich velitelem Robinsonem a víme hodně zajímavého ze života Indiánů. Rozluštili jsme uzlíkové písmo, hráli jsme hru s lamami a pumou, rozpoznali srst různých živočišných druhů a našli jsme poklad, ze kterého si každý malý kousíček odvezl s sebou na památku.

Počasí se umoudřilo a díky teplému oblečení a dobrému vybavení proti vodě děti vše zvládly na jedničku. V Brně jsme také navštívili výstavu Modelový svět, kde si na své přišli nejenom kluci. Úžasné modely, dráhy a tratě, celé městské části i dopravní situace v menším měřítku působily hodně věrohodně. A co teprve, když se vše ponořilo do tmy a my mohli ten cvrkot, včetně projíždějících vlaků sledovat s rozsvícenými světly, okny, semafory a dokonce pod hvězdnou oblohou!

Z výletu jsme přijeli unaveni, ale spokojeni. Díky azylu v autobuse pana Šustka jsme celou cestu byli v bezpečí, v teple a suchu. Profesionálně nás odvezl tam i zpět, jak to již bývá zvykem. Upevnili jsme družbu mezi třídami 3. A a 3. B, nasáli jsme nové dojmy a hlavně jsme si zažili príma den - takový atypický školní výlet na netradiční téma a v ne úplně běžném prostředí.

Dešťové kapky a vítr nám nevadí,
když nás po tváři jenom tak pohladí.
Letošní třeťáci mají to za pár,
zpívají zvesela: Výletu zdar!

Žáci 3. A, 3. B ZŠ Salmova, Leona Havířová, Tereza Tronečková a Irena Čepová