Návštěva knihovny – 2. A

Ptala jsem se dětí: „Baví Vás čtení?“

Odpovědi byly různé. Ano i ne a k tomu nějaké ty důvody.

• Bylo by skvělé, kdyby všechny děti řekly ano. Jenže…. Jsme teprve druháci a tak se máme co zdokonalovat. A jak lépe vzbudit v dětech zájem o čtení než v městské knihovně?
  • Vypravili jsme se do ní. Na samý závěr prvního pololetí a děti tam mohly prožít hodinu čtení.
  • Hodina strávená s paní knihovnicí Alicí Hrbkovou se všem líbila. Paní knihovnice pro děti přichystala program nejen poučný, ale i zábavný, chvílemi přímo napínavý. Kdo dával pozor, ví už, kdo je Arnošt Goldflam a také zná příběh jeho života. Zajímavý a smutný, ale i veselý.
  • Pohádky, které napsal pro děti, byly veselé už jenom svým názvem. „ O hovínku“ No vážně! Tuto pohádku nám paní knihovnice přečetla tak poutavě, že na ni snad nikdy nezapomeneme.
  • Co se dětem také líbilo, byly soutěže. Cena pro vítěze: Komiksový časopis. To už za to stojí dávat pozor a soustředit se. A kdo nevyhrál, dostal aspoň malou cenu útěchy.
  • Moc hezky to pro nás paní knihovnice přichystala. Poděkovali jsme jí a už teď se těšíme na další návštěvu.