O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
eduroam
SmartClass+
 
EduPage
 
Webmail
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Slavnostní zahájení nového školního roku 2021 - 2022

Slavnostní zahájení nového školního roku 2021-2022 před budovou školy bylo prozářeno paprsky sluníčka. Na venkovním prostranství se letos z důvodu platných doporučení shromáždili pouze prvňáčci a žáci přípravné třídy společně se svými rodiči. Uvedené preventivní opatření ale nijak neubralo na slavnostní atmosféře, která tento významný den v životě malých školáčků provázela.

Po slavnostních tónech státní hymny přítomné pozdravil místostarosta města Blanska
pan Ing. František Hasoň a ředitel školy Mgr. Josef Škvařil.  Poté se noví školáci společně se svými rodiči pod vedením pedagogů vydali do tříd, kde je paní učitelky seznámily se všemi potřebnými informacemi spojenými se zahájením školní docházky.

Na pobočce školy v Dolní Lhotě proběhlo slavnostní zahájení školního roku v tělocvičně. I zde přítomné pozdravil pan místostarosta společně s ředitelem školy a vedoucím učitelem
panem Mgr. Romanem Matalem. Pro prvňáčky měli učitelé v Dolní Lhotě připraveno také malé překvapení v podobě školních triček.

Děti se do školy těšily a z prvního dne si odnesou hezké vzpomínky. Přejeme všem žákům, aby se jim ve škole líbilo, aby každý den získávali nejen nové kamarády, ale také nové znalosti a dovednosti, které budou v životě potřebovat. Všichni společně si pak přejeme, aby nás v nastávajícím školním roce nepotkávala omezení, která přinášel loňský rok.

Tak ať se nám ten nový školní rok vydaří!!!

 

Fotogalerie
 
Fotogalerie