O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
TOPlist
 
eduroam
 
SmartClass+
 
 
 
Webmail
 
EduPage
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Slavnost slabikáře

Na naší škole je tradice, že děti na konci první třídy mají speciální slavnost, která se jmenuje „Slavnost slabikáře“. Letos - v úterý 7. 6. 2022 - se podařilo tuto akci úspěšně uskutečnit. Postupně se v městské knihovně vystřídaly třídy I. A, I. C a I. B.

Do knihovny jsme pozvali i rodiče, aby si společně s námi tuto slavnost užili. Postupně se přišel také podívat pan ředitel a pan zástupce. Děti byly napjaté a plné očekávání, zda svoji „první velkou zkoušku“ úspěšně zvládnou. Nejprve celá třída předvedla písničku a básničku. Pak došlo na předvedení toho, jak jsme se za necelý jeden školní rok naučili číst. Každé dítě četlo chvilku úplně neznámý text. Bylo to opravdu velmi náročné a zvládli to úplně všichni – každý po svém…

Po čtení přistoupil rytíř - pan starosta - a děti postupně po složení slibu slavnostně pasoval do řad čtenářů. Každé dítě dostalo za odměnu knížku a diplom.

Po návratu do školy se většina dětí pustila do čtení nové knížky. Také jsme se ještě vyfotili u vytvořené tabule ve vestibulu školy, na kterou jsme se poprvé podepsali svým celým jménem a příjmením - všem ve škole jsme oznámili, že už umíme číst   :-)

Fotogalerie