Šikovné ruce

To je jméno kroužku, do kterého chodí 21 děvčat od 1. do 3. třídy s opravdu šikovnými ručičkami.

Nejdřív jsme tvořily z papíru sovičky. Zamotaly jsme se do klubíček vlny při pletení čepiček a aktovky nám zdobí střapečky a bambulky.  Slepily jsme si i andílky a lvíčky v pyžamu. Levanduloví sněhuláčci nám provoněli třídu i domov. V předvánoční době nechybělo ani pečení cukroví. Upekly jsme 4 druhy – linecké, máslové, rohlíčky a perníčky. Pátý druh byly nepečené nugátové kuličky obalované v kokosu. Moc děvčata chválím za svědomitost při rozvalování, vykrajování a rovnání na plechy. Zvládly to báječně, já jsem se mohla věnovat jen hlídání plechů v troubě. Skvěle vytvořily i celý plech rohlíčků a při obalování se nám nepolámaly. To víte, že jsme si báječně pochutnaly.  Poslední schůzku jsme vytvořily svícínky z vlnité lepenky a z oříšků.

Když nám zbude čas, hrajeme si společnou hru. A práce nám jde od ruky s pěknou písničkou a s kytarou. Uteklo to jako voda. Už se těšíme na Vánoce a pak na leden a další tvoření.