O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
TOPlist
 
eduroam
 
SmartClass+
 
 
 
Webmail
 
EduPage
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

ZŠ Salmova Mistrem ČR v softballu základních škol

Finálový turnaj Mistrovství České republiky se konal 8.6. v nádherném areálu v Chocni. 

V prvním utkání základní skupiny první dvě směny nemohli hráči ze Salmovky najít recept na překonání obrany ZŠ Benešovská a prohrávali 1:3. Od třetí směny však začala smršť odpalů a blanenští nakonec zvítězili přesvědčivě12:3. Na vítězné vlně se Salmovka vezla i v druhém zápase se ZŠ Pardubice a soupeře rozdrtila 16:0.  V semifinále narazila ZŠ Salmova na jednoho z papírových favoritů, jihočeské Trhové Sviny. Od začátku zápasu Blansko pravidelně přidávalo doběhy. Ve třetí směně dokonce šest a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Konečný výsledek semifinále 16:4 rázem pasoval blanenské do role favorita pro finále.

Z druhého semifinálového duelu mezi domácí Chocní a ZŠ Benešovská vyšli lépe hosté výsledkem 4:2. Blansko tak v posledním, finálovém utkání turnaje narazilo na úvodního soupeře ze základní skupiny. Tentokrát chlapci ze Salmovky nedali soupeři šanci na překvapení. Od úvodní směny šli do vedení, které neustále navyšovali. Po skončení zápasu svítil na výsledkové tabuli výsledek 15:3 pro ZŠ Salmova.

Mistrem ČR pro rok 2022 je tedy ZŠ Salmova. V třicetileté historii výuky baseballu a softballu na ZŠ Salmova je to pátý republikový titul pro tuto školu!

Zleva dole klečí Michal Wutka, Tomáš Sitar, Lukáš Kincl, Petr Pavliš. 
Zleva nahoře stojí trenér Jaroslav Krejčíř, Ondřej Buček, Jakub Kučera, Jáchym Strejček,
Adam Simčo, Jaroslav Krejčíř ml., Bronislav Buš.