Prázdninové rekonstrukce v plném proudu

Se začátkem prázdnin žáky ve škole vystřídali řemeslníci. Naplno odstartovaly připravované rekonstrukce školy.

Nejrozsáhlejší prázdninovou investiční akcí je komplexní rekonstrukce střech nad respirii A2 a A3, pod kterými se nachází třídy 1. stupně, školní dílny a cvičná kuchyně. V rámci oprav budou obnovena také střešní okna nad chodbami a třídami.

Žáci se tak mohou od září těšit nejen na lepší světelný komfort přirozeným světlem ze stropu, ale díky dálkově ovládanému elektrickému otevírání světlíků také na pohodlné a účinné větrání učeben, které splňuje nejpřísnější hygienické požadavky a je velmi důležité pro zdravé prostředí.

Širší blanenská veřejnost pak určitě ocení rekonstrukci sociálních zařízení u tělocvičen, které jsou hojně využívány nejen školou, ale i řadou blanenských tělovýchovných zájmových organizací, kroužků a dalších aktivit spojených se zdravým pohybem.