Pěvecký sbor ZŠ Salmova na Noci kostelů

Letošní sváteční atmosféru Noci kostelů v Blansku obohatil svým vystoupením pěvecký sbor ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17. V prosluněném pátečním odpoledni 10. června se v blanenském chrámu sv. Martina sešlo přes 30 účinkujících zpěváků a recitátorů.

V programu zazněly skladby nejen s duchovní tématikou, ale i lidové či dětské písně. Sborový zpěv byl střídán recitací textů známých i méně známých autorů.

Dirigování sboru se zhostil zástupce ředitele školy Mgr. Tomáš Barták, klavírní doprovod zajistil ředitel školy Mgr. Josef Škvařil a přednes poezie a prózy s žáky nacvičila paní učitelka Mgr. Vlasta Plchová.

Vystoupení dopadlo na výbornou a dlouhotrvající potlesk publika byl pro všechny zúčastněné odměnou za hodiny pečlivého nácviku a příprav. Páteční vystoupení pěveckého sboru určitě nebylo poslední a v příštím školním roce se tak můžeme těšit na další koncerty mladých zpěváků ze Salmovky.

Mgr. Tomáš Barták