Dopravní soutěž mladých cyklistů

Ve čtvrtek 12. 5. 2022 se na naší škole konal již 43. ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Tuto soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy ČR – BESIP, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Policejní prezídium Policie ČR, Český červený kříž a další organizace, podílející se na organizačním zajištění akce.

Příprava závodníků tedy zahrnuje získávání a trénování mnoha dovedností, schopností i znalostí.

Není snadné všechno zvládnout a chce to docela dost času a úsilí obstát v nemalé konkurenci.

Všichni žáci, kteří se do soutěže zapojili, proto zaslouží uznání. Zvláště pak ti, kteří přípravu vzali natolik vážně, že zvítězili ve školním kole, postoupili do okresního kola a stanuli na stupních vítězů. Vybojovali pro naši školu pohár za 2. místo.

Radost ze stříbrných medailí měli tito žáci:

• Marie Bartošová, 6. A,
  • Evelína Odehnalová, 4. A,
  • Štěpán Dostál, 4. B,
  • Vojtěch Jakubec, 4. B.

Druhé naše soutěžní družstvo se umístilo na 4. místě ve složení:

• Anna Brázdová, 5. A,
  • Lada Štěchová, 4. A,
  • Vojtěch Vyskočil, 4. A,
  • Jan Kučera, 5. A

Gratuluji a věřím, že v příštím roce znovu všichni zabojují a zúročí zkušenosti získané v letošním ročníku.

Zvláště oceňuji výkon Marušky Bartošové, která se umístila v soutěži jednotlivců na 3. místě.

Výsledková listina

Mgr. Renata Němcová