Prezentace projektu našich žáků ve Vida Science centru Brno

Ve čtvrtek 25. května proběhla závěrečná část česko-rakouského projektu Digi Me (Digitální & mediální kompetence pro žáky a učitele), do kterého je naše škola dlouhodobě zapojena.

Vyvrcholením dvouleté projektové práce bylo setkání žákovských soutěžních týmů v brněnském Vida Science centru. Jednotlivé týmy tam pod dohledem odborné poroty prezentovaly svoji závěrečnou práci.

Bylo velmi zajímavé pozorovat technické pokroky a úspěchy žáků ze všech zapojených škol. Každá škola měla svoje originální řešení projektu. K vidění byla pestrá ukázka žákovských prací - například výroba meteostanice, tvorba žákovských filmů na různá témata, 3D tisk šachových figur, a v neposlední řadě náš 3D tisk výukových pomůcek.

Žákům se na soutěžní prezentaci velmi líbilo a naši školu vzorně reprezentovali. V tvrdé konkurenci patnácti týmů z celého Jihomoravského kraje získali krásné čtvrté místo a umístění „na bedně“ jim uniklo jen o minimální počet bodů.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat jak rakouským partnerům z programu Interreg, tak i Středisku volného času Lužánky za možnost zapojení do tohoto projektu.

3D tiskárny, které naše škola díky této spolupráci získala, budou i nadále sloužit k výuce a seznamování žáků s moderními technologiemi 21. století.

Mgr. Jolana Zouharová