Školní výlet tříd 8. A a 8. B

Na školní výlet jsme se moc těšili. Protože máme v „áčku“ hodně kamarádů, chtěli jsme jet společně. Vypravili jsme se do Boskovic.

Ráno v 7.10 jsme měli sraz na autobusovém nádraží. Odtud nám v 7.25 odjížděl autobus. Z nádraží jsme se vydali do laser game arény. Zde jsme se rozdělili na čtyři skupiny. Každý si zvolil přezdívku či jméno a skupina se dle domluvy dělila dál na 2 nebo 3 barevné týmy. Kdo s kým bude, jsme si mohli vybrat, nebo nás rozlosoval počítač. Bylo to super. Bojovat ve tmě, v mlze, laserovými paprsky. Po 15 minutách jsme byli všichni zpocení a doslova vyčerpaní.

Po laser game jsme se vypravili do židovské čtvrti. Prohlédli jsme si synagogu, zastavili se u domu s mikve, v níž se lidé dříve koupali a očišťovali. Úzké kameny dlážděné uličky s typickými židovskými malými domky s barevnými fasádami nás dovedly zpět na náměstí. Zde byl rozchod a možnost posvačit, koupit si zmrzlinu nebo jinou dobrotu.

A pak jsme se vydali po modré turistické značce lesní cestou kolem boskovického hradu do Pilského údolí. Protože bylo horko, využili jsme rybníků i říčky Bělé k osvěžení. Zahráli jsme si hry „na věci“, „na čísla“. Kdo chtěl, hrál trojnožku. Kdo nechtěl, odpočíval, povídal si, házel žabky.

Po hrách byl čas vydat se na vlakové nádraží do Skalice nad Svitavou. Cesta vedla podle vody příjemným chládkem. Cestou jsme zažili několik vodních bitev. Bylo moc fajn jít podle vody, neboť jsme mohli cestou průběžně doplňovat munici, vodu do lahví na stříkání. Bylo teplo, takže být zasažen proudem vody bylo vlastně příjemné osvěžení. Bohužel spolužačku Romanu začalo cestou „zlobit koleno“. Nemohla pokračovat dál, a tak pro ni přijel manžel paní učitelky autem a odvezli ji domů do Blanska. My taktak stihli vlak. Do Blanska na nádraží jsme dorazili krátce před čtvrtou hodinou.

Byl to super úžasný výlet plný zážitků a zábavy!!!

Žáci třídy 8. B a Vlasta Plchová