Šesťáci jdou na mamuta

V úterý 26. 10. 2021 vyrazily obě šesté třídy v rámci dějepisu na výstavu o pravěku na Moravě. Sbírka pravěkých artefaktů vznikla pod vedením všestranného vědce Karla Absolona, který vedl výzkum v Dolních Věstonicích, ale také pracoval v našem okolí, v Moravském krasu a zasloužil se o zpřístupnění Punkevních jeskyní veřejnosti. Těsně pod naší školou se nachází ulice pojmenovaná po tomto badateli.

Žáci si v muzeu zopakovali starší dobu kamennou a prohlédli si mnoho modelů pravěkých lidí v jejich prostředí. Shlédli kosti dnes často nežijících zvířat včetně mamutích stoliček a kopie maleb z Francie a ze Španělska.

V muzeu jsme navštívili také výstavu o Indiánech, která aktivně seznamuje s životem různých skupin Indiánů v Severní Americe.

Že je největší atrakce výstavy mamut, potvrzují slova dětí:

• "Ten obrovský mamut byl nádherný a hodně velký. Dozvěděla jsem se hodně zajímavostí (ale některé jsem už věděla). Všechno jsem si vyfotila a byla bych tam klidně i déle.)" .....Lea
  • "Líbil se mi obří mamut. Potom ještě malby na stěnách a lidi v přirozeném prostředí. Líbilo se mi iglů a kostýmy indiánů.".....Linda
  • "Bylo to lepší, než když jsem tam byl s rodiči, protože pan průvodce všechno dobře vysvětlil.".....Tom
  • "Moc se mi líbil mamut, byl strašně realistický."....Oyun
  • "Dozvěděla jsem se, že neandrtálec měl ve tvářích tuk, který ho zahřívá a že ten obrovský mamut byl býložravec. Líbilo se mi také mládě mamuta."...Natálka

Konečně někteří si tradičně pochvalovali spíše bufet než exponáty a na otázku, co se jim líbilo v Anthroposu odpověděli:

• "Moc se mi líbila chuť párku, ale vadilo mi, že jsem neměl dva."... Tadeáš a Jarda