O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
TOPlist
 
eduroam
 
SmartClass+
 
 
 
Webmail
 
EduPage
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Jednodenní výlet 5. A a 5. B

Závěr školního roku patří vždy tradičně výletům, exkurzím a dalším mimoškolním aktivitám. Obě páté třídy zvolily pro výlet pěší turistiku do blízkého okolí.

9. 6. ráno vyrazily na Češkovice. První zastávkou byl Hotel Panorama, kde si žáci užili zvířátka, hřiště a oddech u domácí limonády. Nejvíce se jim líbila vyhlídka, na kterou vyjeli výtahem a užili si krásné výhledy do širokého okolí. Velké poděkování patří ochotě a vstřícnosti paní manažerce Marcele Fabíkové, která se o nás starala a umožnila nám, abychom měli přístup do celého venkovního areálu hotelu.

Pak se pokračovalo pohodlnou cestou mezi poli a krajem lesa na rozhlednu ve Veselici. Zde byla velká svačinová přestávka prokládaná výstupem po schodech na nejvyšší ochoz rozhledny. Ten den bylo vidět opravdu krásně daleko. Hledali jsme známé objekty v okolí a sledovali nádherné odstíny jarní zeleně, které se před námi nabízely.

Z rozhledny vedly naše kroky do nedalekého Muzea včelařství ve Veselici. Příjemně komorní prostory vybavené historickými exempláři z oboru včelařství se dětem velmi líbily. Také se zde dozvěděly spoustu zajímavých informací a měly možnost si vše osahat, prozkoumat a nakreslit si obrázky k danému tématu.

Většina z nich si zakoupila i nějaké dárkové předměty, které jim budou tuto expozici připomínat i doma.

Přes předpovídanou nepřízeň počasí jsme měli velké štěstí - bylo krásně, prosvítalo sluníčko, nebylo vedro a zpáteční cesta tak byla velmi pohodlná. Poslední zastávkou byla restaurace na Obůrce, kde jsme se občerstvili a odpočali si. I zde jsme se setkali s velmi příjemnou a ochotnou obsluhou - děkujeme!.

V odpoledních hodinách jsme se navrátili zpátky do Blanska, všichni byli příjemně unavení a spokojení.

Učitelé a asistenti - J. Školařová, L. Kohoutková, V. Hladíková a M. Konvalinka

 

Fotogalerie