V. A na Pazourkové cestě do pravěku

Naše třída navštívila v úterý 21. června Muzeum Blanenska, kde jsme se prošli Pazourkovou cestou do pravěku. Zopakovali jsme si, na jaké období se pravěk dělí a jak to asi vypadalo kdysi na Blanensku.

Děti, vybaveny lupami a zápisníkem s otázkami, prošly samy ve skupinkách celým interaktivním programem a vyluštily, jaký materiál byl v době kamenné nejvíce využíván k výrobě nástrojů – tedy PAZOUREK. Jako odměnu dostaly badatelský odznak.

Následně nás čekala další zábava, a to ve formě pravěkého směnného obchodu, kdy cílem bylo získat jantar, egyptského otroka a konvici. Nakonec se to třem skupinkám našich obchodníků podařilo.

Výlet jsme zakončili sladkou, pro některé slanou tečkou. Kdo měl chuť, koupil si zmrzlinu, kdo hlad, koupil si pizzu.

Děkujeme Muzeu Blanenska za vytvoření tak zábavného programu pro školáky. Určitě se k Vám zase vrátíme.

Lucie Kohoutková – třídní učitelka,

Veronika Hladíková – asistentka pedagoga