Výzkumníci z 5. A v Krásensku

Třída 5. A se v období 18. – 20. 10. 2021 vydala na třídenní badatelsko-ekologický výukový program do krásného prostředí Krásenska.

Po celou dobu pobytu jsme měli slunečné počasí, což bylo super pro naši badatelskou činnost. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých informací z oblastí hydrobiologie, entomologie a ekologie. Seznámili jsme se s místními i exotickými živočichy, kteří jsou chováni na Rychtě v Krásensku. Získali jsme též mnoho nečekaných poznatků, například to, že želva z krunýře nevyleze a že cítí náš dotek, když ji hladíme po krunýři nebo že krajta královská se krmí jednou za 14 dnů. Naučili jsme se spolupracovat ve skupině na společných projektech a na závěr nás čekala velká vědecká konference a prezentace našich badatelských výsledků. A co se nejvíc líbilo našim badatelům?

Eliška Králová

Nejvíce se mi líbilo seznámení se zvířaty, držela jsem v ruce krajtu královskou. Nejlepší zážitek s plazi. A také jsem si sáhla na želvu, byl na mně obrovský brouk, užovka, strašilka, agama a viděla jsem axelota. Jeden z nejlepších zážitků. Řekněte, kolikrát po vás lezla krajta královská?

Alexandre Lai

Nejvíce se mi líbil náš výzkum, kde jsme se snažili zjistit, jestli je víc druhů živočichů v tůni nebo v rybníku.

Natálie Hrazdirová

Nejlepší bylo zkoumání života v rybníku.

Eva Štěpánková

Super bylo seznámení se zvířátky, potom program, čítárna a obchůdek.

Martin Cihlář

Moc se mi líbil program se zvířátky, orientační běh, výroba plakátu, lovení hmyzu a filmy.

Jiří Burget

Na škole v přírodě se mi líbilo, jaký jsme měli pokoj. Líbily se mi programy a večerní filmy.

Marie Kopčová

Moc jsem si školu v přírodě užila a nejvíce se mi líbil program se zvířátky.

Mgr. Lucie Kohoutková