Škola v přírodě 4. B

19. -22. 4. 2022, Jezírko, Soběšice

Vanessa
V úterý jsme odjeli na školu v přírodě. Počasí nám docela vyšlo. Celé dny jsme trávili venku. Poznávali jsme přírodu, určovali stromy a živočichy v potoce. Večer jsme šli na stezku odvahy a drželi jsme bobříka mlčení. Ve volném čase jsme hráli vybíjenou. Užila jsem si to tam.

Lucie
Mně se nejvíce líbilo lovit a zkoumat vodní živočichy v jezírku. U potůčku mě bavilo zkoumat blešivce lupou, jít potůčkem až k hrázi.

Ela
Nejvíc se mi líbily hezké programy a nápady na učení. Hodně přírody všude kolem nás. Živočichové kolem nás. Že jsem se toho hodně naučila. Poznala jsem nové živočichy: blešivec, larva vážky, vodoměrka, bruslařka, potápník, bahňáci, beruška vodní. Stromy, které jsem poznala: olše, habr. Nové rostliny: sasanka.

Štěpán
Nejvíc se mi líbilo, jak jsme chytaly ty živočichy. Zapamatoval jsem si berušku vodní a blešivce. Pak se mi líbily malé potůčky. Nejvíc, fakt nejvíc se mi líbilo nakupování věcí. Chytil jsem ropuchu. Živočichy jsme chytali do takové krabičky s lupou. Ještě jsme vyráběli obrázky na batohy. Konec.

David V.
Líbil se mi přístup instruktorů. Jezírko bylo moc hezké. Líbili se mi živočichové, které jsme chytali a jak jsme šli bahnem. Živočichové: čejka chocholatá, kulík říční, beruška vodní, blešivec, potápník, vodoměrka, bruslařka, larvy vážky, čolek. Stromy: olše, habr. Rostliny: sasanka.

Wendy
Mně se líbilo nejvíc, když jsme byli ve vedlejší budově a hledali složky s obrázky. Pak jsme ty obrázky skládali. A plnili tajenku. A ještě mě bavilo, jak jsme šli do lesa. Naučili jsme se, že můžeme jíst mladé lipové listy. Chutnají jako salát.
Noví živočichové: blešivec, bruslařka.

Domča S.
Ve škole v přírodě se mi nejvíc líbilo, jak jsme síťkou lovili v rybníce. Jak jsme byli v lese v potůčku a jak jsme hráli vodní bingo a jak jsme se naučili nový druh ptáčků bahňáků.

Beata
Mně se líbilo, jak jsme hráli hry a ochutnávali lipové listí. Chytali jsme ryby v rybníčku. Líbilo se mi, jak jsme šli psát. Nejvíc na začátku se mi líbilo hledání místností. Líbilo se mi vodní bingo. Konec.

Adam Š.
Nejvíc se mně líbilo, jak jsme lovili v jezírku živočichy a lovení v potoce. Živočichové: blešivec, beruška vodní, bruslařka, potápník.
Stromy: lípa, olše.
Rostliny: sasanka.
Moc se mi to líbilo.

Dominika M.
Mně se na škole v přírodě líbilo všechno. Ale nejvíc asi, když jsme hledali ptáky. Ale hodně mě bavily úkoly. Stali jsme se rybáři a lovili v jezírku. Moc mě to bavilo. Hráli jsme spoustu her, třeba Mrkanou. Našla jsem si tam dvě kamarádky: Kami a Emily, jsou moc fajn.

Vít
Líbilo se mi nejvíc, že jsme měli každý den rohlík se šunkou. Bylo to super. Moc jsem se těšil, až pojedeme domů. Těšil jsem se, až půjdu spát (až na kecání jednoho kluka).

Ema
Na škole v přírodě mě nejvíc bavilo lovení v jezírku a potůčku. Potom mě bavilo dělat z látek a dřevěných stromečků krajinu.

Anežka
Moc věcí jsem si hodně užila. Lovili jsme ne jenom bentos (vodní hmyz) z jezírka, blátili jsme se v potoku v lese a lovili blešivce, procházeli jsme se v lese a dýchali čerstvý vzduch, jedli jsme listy lípy a čerpali sílu ze stromů. Nejvíc se mi z toho všeho ale líbilo, když jsme poznávali bahňáky (ptáky, kteří dříve hnízdili v mokřadech – teď vyschly, tak hnízdí v polích). Večer jsem hrála na kytaru písničky k ohni a ostatní zpívali. Ubytování bylo taky skvělé.

David Š.
U jezírka se mi líbilo. Ubytování bylo fajn. Ale nejvíc ze všeho se mi líbilo chodit v bahně. Ale potom mě to přestalo bavit.

Tugu
Mně se líbilo všechno. A nejvíc chytat živočichy a hledat obrázek. A ještě jsme šli ven.

Timea
Nejvíce se mi líbilo chytání blešivců a jiných vodních živočichů. Za odměnu jsme šli do mraveniště, ale tam jsem se neodvážila, protože to bylo děsivé. Další den jsme poznávali ptáky bahňáky a hráli jsme venku hry. Potom jsme šli k malému dřevěnému vodopádku a tam jsme zkoumali průtok vody a naučili jsme se, co je to meandr. Večer nás paní učitelka vzala ven do noci a do lesa a ještě před tím jsme šli do herny a jmenovalo se to noční les.

Thomas
Nejvíc se mi líbil odpolední klid. Další den chytání bentos. Ve čtvrtek vodní bingo a chození potokem plným bláta. Poslední den se mi líbil autobus.

Vojta
Nejvíc se mi líbilo, jak jsme hledali různá místa. U té hry jsme skládali skládačku, která nás dovedla k dalšímu místu. Mezi těmi dílky ke skládačce byl vždy nějaký obrázek. My jsme museli poznat, co to je a doplnit to do tajenky. Ještě se mi líbilo, jak jsme lovili živočichy z jezírka a z rybníku. V jezírku jsem ulovil bruslařku potápníka, splešťuli blátivou a okružáka. V potoku jsem ulovil taky
splešťuli, pulce a blešivce. Všichni živočichové z potoka patří mezi bentos. Moc jsem si to tam užil.

Matyáš
Mně se líbilo, jak jsme lovili živočichy z jezírka. A potom jsme dělali typy: např. můj typ: voda bude špinavá. Výsledek: voda je čistá. Líbily se mi pokoje. Líbil se mi program. Líbila se mi prostě Lipka.

Adam P.
Nejvíc se mi líbilo chození potokem a chytání blešivců. A chytání v jezírku, kde jsme chytali třeba berušku vodní, bruslařku, okružáky (malé vodní šneky). Bylo to dobré a zábavné.

Táďa
Mně se nejvíc líbilo, když jsme byli venku a hráli hry, třeba mrkaná, vybíjená a fotbal. Nebo odpolední klid.

Šimon
Mně se nejvíc líbilo, jak jsme chodili bahnem.
Děti si zaslouží velkou pochvalu, celý výlet zvládly velmi pěkně.