O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
TOPlist
 
eduroam
 
SmartClass+
 
 
 
Webmail
 
EduPage
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Škola v noci

Jeden by si pomyslel, že ve škole je v noci pusto a prázdno. Ne tak tomu ale bylo 10. června, kdy v pátek odpoledne děti přišly do školy s nápadem užít si tentokrát školu trochu jinak.

Indiáni z 2. B tak zažili svoje první Nocování ve škole, navíc s bohatým programem, který pro ně připravil jejich pedagogický dozor. Začalo to „Čarováním ve školní cvičné kuchyni“ s podtitulem Vaříme si sami. Děti tak ukázaly, že si umějí připravit nejenom nápoje, ale i švédské stoly plné dobrot, ovoce a zeleniny. Upekly si samy podle receptu perník s polevou a s malou pomocí si všichni pochutnali také na palačinkách se šlehačkou a jahodami.

„Putování za pokladem Salmovky“ byla cesta setmělou školou, která byla lemována úkoly a na jejím konci čekala jako odměna truhla plná zlaťáků a dobrůtek. Na programu večera byly také vědomostní a zábavné hry, soutěže, malá noční diskotéka, filmová pohádka před spaním, pak už jenom ulehnutí do spacáků a zasloužený odpočinek. Třída se proměnila v malou noclehárnu, kde všichni spokojeně oddychovali až do „zakokrhání prvního blanenského kohouta“.

Po bohaté snídani a pečlivém úklidu jsme se unavení, ale spokojení odebrali do svých domovů, plni dojmů a zážitků, na které budeme možná po letech rádi vzpomínat…

 

Irena Čepová, Michaela Hlaváčová a Jana Procházková

 

Fotogalerie