Jak se máte, druháčci?

Listy zezlátly, zčervenaly a mnohé také opadaly. Větřík si s nimi pohrává a sluníčko je vzácnější a vzácnější. Přituhuje. Příroda je přesto krásná a láká k procházkám i ke sportovním aktivitám. Loňští prvňáčci už nějaký ten měsíc čtou knížky, píší celé věty, počítají do dvaceti, přednášejí verše o podzimu, učí se o lese, o stromech a mnoha dalších zajímavých věcech. Snaží se porozumět přečtenému, nezapomínat na háčky, čárky, tečky. Všechno už není úplně jednoduché, ale přesto jsou jedničky, obrázky a pochvaly příjemnou odměnou.

Učíme se a tvoříme pro radost. Svátek svatého Martina jsme oslavili krásnou novou písní o svatém Martinovi a nezapomněli jsme ani na jeho koníka. V Městské knihovně Blansko jsme se pohádkově naladili a besedu s příjemnou paní knihovnicí si ohromně užili. Připravujeme také dárečky v podobě přáníček a video besídky pro blanenské seniory a přispěli jsme výrobou dekoračních hvězd k prodejnímu předvánočnímu jarmarku, jehož výtěžek bude věnován na charitativní účely. Pro nastávající prvňáčky pomůžeme připravit již tradiční podzimní hru – Listohrátky. Jízda druhou třídou je svižná, zábavná a poučná, ale hlavně nás všechny baví. Těšíme se společně z každého nového dne, neboť každý je jiný, každý je jedinečný.

Kalendářní rok se sice nezadržitelně chýlí ke svému konci, ale děti z 2. B vědí, že je toho ve školním roce ještě hodně čeká. A všem přejí krásný nadcházející podzimní, posléze adventní i zimní sváteční čas, který si rozhodně nenechají uniknout. Plni očekávání se nemohou dočkat nových dobrodružných výprav za poznáním - vždyť ona je ta škola docela zábavná… :-)

Irena Čepová a 2. B